olda.com.ua

Старая школа жизни

Вітамін Е – більше, ніж вітамін молодості. Властивості та наслідки дефіциту вітаміну

У нас вітамін Е асоціюється з більш довгим життям та молодшою ​​шкірою. Однак виявляється, що він може бути набагато більшим. Вітамін Е позитивно впливає на серцево-судинну систему, підтримує роботу м’язів і, як свідчать дослідження, може захистити від раку простати. Що ще варто знати про вітамін Е знайдете на блозі ideas-center.com.ua

Вітамін Е — це група хімічних сполук, без яких організм може обійтися. Попит на нього залежить від віку та статі. Дітям молодшого віку потрібно близько 6 мг, чоловікам – 10 мг, жінкам – 8 мг (при використанні гормональної контрацепції доза має бути вищою). Літні люди віком 75 років повинні забезпечувати організм приблизно 25 мг вітаміну.

Вітамін Е – може захистити від раку

Пригнічення процесів старіння – лише одна з властивостей вітаміну Е. Вітамін Е, перш за все, підтримує роботу системи кровообігу та захищає її від небезпечних тромбів, атеросклерозу та знижує рівень так званого поганого холестерину. Внаслідок цього ризик серцевого нападу або інсульту значно знижується.

Вітамін E запобігає передчасному руйнуванню червоних кров’яних тілець, підтримує нервову систему, покращуючи потік нервових подразників. Крім того, він зміцнює чоловічу сперму (брак вітамінів може пошкодити сперму). Вагітні жінки не можуть про це забути. Він необхідний для правильного розвитку плода (забезпечує правильний розвиток ока, а у поєднанні з фолієвою кислотою підтримує нервову систему). Це запобігає загибелі плода і так званому отруєнню при вагітності.

Вітамін Е – більше, ніж вітамін молодості. Властивості та наслідки дефіциту вітаміну

Вітамін Е для молодості та красивої шкіри

Вітамін Е вважається одним із найсильніших антиоксидантів, тобто речовин, що захищають організм від шкідливих вільних радикалів. Їхня присутність прискорює старіння і може сприяти розвитку деяких видів раку.

Здатність боротися з вільними радикалами запобігає передчасному старінню шкіри. Крім того, він живить, регенерує та зволожує шкіру. Хоча косметичні засоби з його додаванням підходять для всіх типів шкіри, вони рекомендуються в першу чергу людям, шкіра яких чутлива і схильна до подразнень. Вітамін Е заспокоює симптоми псоріазу та екземи, ефективно бореться з прищами та захищає від шкідливого сонячного випромінювання.

Деякі дослідники вважають, що завдяки своїм сильним антиоксидантним властивостям вітамін Е може ефективно захистити від раку простати.

Вітамін Е – коли його мало

Вітамін E, як і вітаміни A, D та K, не розчиняється у воді, тільки в жирах. Його надлишок не виводиться, а зберігається у жировій тканині, тому дефіцит трапляється вкрай рідко. Однак якщо організм починає відчувати його недоліки, ми можемо відчувати втому, наші м’язи тремтять, шкіра швидше ороговіє. Іноді виникають проблеми з нервовою системою, анемія, проблеми із зубами та кістками.

Збалансована та раціональна дієта має забезпечувати стільки вітамінів, скільки нам потрібно.

Вітамін Е – де його знайти?

Ми можемо знайти вітамін Е хв. в:

 • рослинні олії (в основному ріпакова, соєва та соняшникова)
 • фундук
 • мигдаль
 • яєчні жовтки
 • білокачанна капуста
 • паростки
 • насіння злаків
 • шпинат

Вітамін Е – більше, ніж вітамін молодості. Властивості та наслідки дефіциту вітаміну

Вітамін Е – всмоктування

Вітамін E добре засвоюється у поєднанні з вітамінами C, A, B, селеном, марганцем та ненасиченими жирними кислотами. З іншого боку, гормони щитовидної залози, проносні та протизаплідні засоби негативно впливають на засвоєння вітаміну Е.

Продукти, багаті на вітамін Е, потрібно зберігати в темних місцях, тому що сонячні промені руйнують його цінні властивості, а також шкідлива низька температура.

Вітамін Е – протипоказання

Людям, які приймають вітамін Е, слід бути обережними. Насамперед це стосується людей з проблемами згортання крові, які приймають антикоагулянтні препарати та пацієнтів під час променевої та хіміотерапії.

Передозування вітаміну Е виникає при тривалому застосуванні дози понад 1000 мг/добу. Шкідливий надлишок вітаміну Е проявляється:

 • М’язова слабкість
 • Втома
 • Головні болі
 • Порушення у роботі кишечника

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *