olda.com.ua

Старая школа жизни

Як недосипання впливає на імунну, кровоносну та нервову систему?

Сон – найкращий і незамінний спосіб відновити тіло. Він покращує роботу нервової системи та змушує нас почуватися добре. Потім наш мозок може обробляти та зберігати спогади, що сприяє кращій концентрації наступного дня. Варто знати, що навіть періодичне недосипання вночі або регулярне недосипання може бути величезною загрозою для нашого здоров’я. Вони обтяжують імунну, кровоносну та нервову системи, сприяють розвитку інсулінорезистентності, діабету та ожиріння. Дослідження дослідників навіть припускають, що регулярне недосипання може сприяти формуванню певних видів раку. Дізнайтеся, як довго вам слід спати, і з’ясуйте, який ризик недосипання. Всі ризики дивіться на порталі vnk1.kiev.ua.

Яка найкраща мрія?

Згідно з дослідженнями вчених, оптимальна кількість сну залежить від віку людини. Виявляється, діти повинні спати не менше 11 години, підлітки – від 8 до 10 годин, а дорослі – не більше 9 годин. Літнім людям потрібно найменше сну – всього 7 годин. Також важлива якість сну – так звана глибока фаза, яку не слід порушувати, пробудженням. З цією метою корисно розслабитися перед сном (синє світло, що випромінюється телефоном або телевізором, може бути шкідливим), і найчастіше лягати спати в певний час, переважно близько 22:00. Не слід їсти важку їжу перед сном – це тягарем для печінки, що може поставити під загрозу ваше загальне самопочуття і розбудити вас.

Як недосипання впливає на імунну, кровоносну та нервову систему?

Недосипання, надмірна вага та ожиріння

Занадто короткий сон або його низька якість сприяє порушенню обміну речовин та уповільненню спалювання калорій. Наше тіло відчуває, що їм “нехтують”, і воно працює з більшою швидкістю, незважаючи на необхідну регенерацію. Так включається режим енергозбереження та більше накопичень у вигляді жирової тканини. Отже, хронічне недосипання може призвести до ожиріння та надмірної ваги. У свою чергу, правильна кількість сну змушує організм виробляти гормон ситості, завдяки чому ми не голодні і їмо менше.

Недосипання, інсулінорезистентність та діабет

Дослідження американських учених підтвердили, що у людей, які регулярно не сплять, чутливість клітин організму до інсуліну знижується, що призводить до інсулінорезистентності. В результаті підшлункова залоза має виробляти все більше і більше гормонів, що є для неї значним навантаженням. Нестача сну у багатьох суб’єктів також призводила до значного підвищення рівня глюкози в крові натще. Виявилося, що недолік сну також може посилити діабет 2 типу.

Недосипання та серцево-судинні захворювання

Постійне недосипання також негативно впливає на кровоносну систему. Це з тим, що кров’яний тиск найшвидше і найкраще регулюється під час глибокого сну. Якщо сон легкий або уривчастий, збільшується ризик високого кров’яного тиску, серцевого нападу та інсульту.

Як недосипання впливає на імунну, кровоносну та нервову систему?

Недосипання та ослаблений імунітет

Лікарі попереджають, що лише одна безсонна ніч послаблює наш імунітет на 30 відсотків. Хронічні проблеми зі сном роблять нас сприйнятливими до вірусних або бактеріальних інфекцій, а також до шкірних проблем, пов’язаних із грибками та дріжджами. Нестача сну стимулює секрецію кортизолу (гормону стресу) та, крім того, послаблює роботу Т-лімфоцитів, відповідальних за нейтралізацію шкідливих мікробів.

Нестача сну та психічні проблеми

Хронічні проблеми зі сном швидко впливають на ваш психічний стан. Людина, яка бореться з безсонням, стає апатичною, і настрій значно погіршується. Зрештою це може призвести до проблем із концентрацією уваги, емоційних розладів і навіть депресії.

Нестача сну та рак

Зв’язок безсоння або поганої якості сну з деякими видами раку викликає серйозне занепокоєння. Вчені виявили, що у людей, які погано сплять, набагато більше шансів захворіти на рак грудей, яєчників та простати. Це може бути пов’язане із дефіцитом мелатоніну, гормону сну. В результаті може порушитись секреція статевих гормонів (наприклад, естрогенів).

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *